sabs has logged 46 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alone

Alone

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flower Drum Song

Flower Drum Song

1961
×
★★★
Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Your Face

Your Face

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry