sabs has logged 33 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
T

T

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
For Pete's Sake

For Pete's Sake

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Stolen Life

A Stolen Life

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Remember Me

Remember Me

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
½
Read the review Edit this entry