indi has logged 23 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Twelfth Night

Twelfth Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost River

Lost River

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Trust the Man

Trust the Man

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Evolution

Evolution

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burton and Taylor

Burton and Taylor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry