indi has logged 21 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Stick It

Stick It

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Women!: The Untold Story of American Superheroines

Wonder Women!: The Untold Story of American Superheroines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
½
Read the review Edit this entry