indi has logged 55 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Impromptu

Impromptu

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Loving

Loving

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mama

Mama

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jolene

Jolene

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry