indi has logged 98 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gypsy

Gypsy

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bobbie's Girl

Bobbie's Girl

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry