maddie has logged 50 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iliza Shlesinger: War Paint

Iliza Shlesinger: War Paint

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry