• John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Home

    ★★½

  • Blackhat

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Unfriended

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Scary Movie 5

    ★★

  • What's Your Number?

    ★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • Certified Copy

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Antichrist

    ★★★

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Bolt

    ★★★★★

  • The House Bunny

    ★★★½

  • Martyrs

    ★★★★½

  • Superhero Movie

  • Underdog

    ★★★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★★★½

  • Silent Hill

    ★★★★

  • Scary Movie 4

    ★★★½

  • Slaughtered Vomit Dolls

    ★★

  • Chicken Little

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Fantastic Four

    ★★★

  • The Amityville Horror

    ★½

  • Robots

    ★★★★★

  • Seed of Chucky

    ★★★½

  • 100 Scariest Movie Moments

    ★★★★½

  • 13 Going on 30

    ★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★½

  • Saw

    ★★★★