• Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

  • Out

  • The Last Dance

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Assassin 33 A.D.

    ½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Loop

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Wind

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Primal

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • The Goldfinch

    ★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

    ½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Daughter

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Maestro