pilot has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
It

It

1990
×
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
22
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Edit this entry  
22
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
21
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Edit this entry  
25
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
02
Sister Act

Sister Act

1992
×
Edit this entry  
01
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
Edit this entry  
01
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Edit this entry  
01
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read prior review Edit this entry  
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
Edit this entry  
27
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hurricane

The Hurricane

1999
×
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
11
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
Edit this entry