sam has logged 26 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dhobi Ghat

Dhobi Ghat

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Rein: Valentine's Day

Free Rein: Valentine's Day

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
575 Castro St.

575 Castro St.

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Rein: Valentine's Day

Free Rein: Valentine's Day

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mother Show

The Mother Show

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Bilitis

Bilitis

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pickle Surprise

Pickle Surprise

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strawberry Shortcut

Strawberry Shortcut

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Date with Love

Date with Love

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Free Rein: Valentine's Day

Free Rein: Valentine's Day

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
See No Evil

See No Evil

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bombay Talkies

Bombay Talkies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry