robin has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Devil's Dosh

The Devil's Dosh

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry