• The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Palmer

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★★½

  • The Old Guard

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★½

  • Dolittle

  • Imperfect

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Black and Blue

    ★★★½