Rizki has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry