• Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★

  • Miracle Valley

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Cuddly Toys

    ★★★★

  • The Last Frankenstein

    ★★★½

  • Inheritance

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Uganda

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★★½

  • When I Consume You

    ★★★

  • #Blue_Whale

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • You Can't Kill Meme

    ★★★½

  • The Righteous

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Kwêskosîw: She Whistles

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Romy & Laure... and the Mystery of the Enchanted Plug

    ★★★½

  • Sexy Furby

    ★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Macho Carne

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Agnes

    ★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Hobo Heyseus

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Endangered Species

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • The Djinn

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Lucid

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Last Night at the Strip Club

    ★★★★

  • Audible

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Hotel Poseidon

    ★★★

  • Narrow

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Puss

    ★★★½

  • Hold Me Tight

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Dreams on Fire

    ★★★½