Sort by

pkazee has logged 34 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodger

The Lodger

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Medusa

Black Medusa

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Ideal Host

An Ideal Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eer

Eer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Firecracker

Firecracker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Swordsman of all Swordsmen

The Swordsman of all Swordsmen

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sisters with Transistors

Sisters with Transistors

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mystery of Chess Boxing

The Mystery of Chess Boxing

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 7 Grandmasters

The 7 Grandmasters

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Alligator

The Great Alligator

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Old Master

The Old Master

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adult Babies

Adult Babies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blazing Temple

The Blazing Temple

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Triangular Duel

Triangular Duel

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Things

Things

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Son of the Swordsman

Son of the Swordsman

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry