• Being James Bond

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Project Power

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Jezebel

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • The Exception

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★