plamboren has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juice

Juice

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry