Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood from the Mummy's Tomb

Blood from the Mummy's Tomb

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Virus

Virus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Edit this entry