Tim has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry