mary📧 has logged 17 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry