Sort by

pleasebequiet has logged 89 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
My Mom's Darkest Secrets

My Mom's Darkest Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Miss Snake Charmer

Miss Snake Charmer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Carrion

Carrion

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beautician and the Beast

The Beautician and the Beast

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heart Condition

Heart Condition

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grim Prairie Tales

Grim Prairie Tales

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Killer Single Dad

Killer Single Dad

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Stalked by My Doctor: The Return

Stalked by My Doctor: The Return

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stalked by My Doctor

Stalked by My Doctor

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside

Inside

2016
×
Edit this entry  
24
Close Calls

Close Calls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Escaping Dad

Escaping Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Midwife's Deception

The Midwife's Deception

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Killer Grandma

Killer Grandma

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Along Came the Devil 2

Along Came the Devil 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Along Came the Devil

Along Came the Devil

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Strictly Business

Strictly Business

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Grandmothers Recharge Well!

Grandmothers Recharge Well!

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sugar Daddies

Sugar Daddies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tag

Tag

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Delivered

Delivered

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Pure

Pure

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bad Seed

The Bad Seed

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Monstrosity

Monstrosity

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Oscar

The Oscar

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Weirdo

The Weirdo

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Seduced by My Neighbor

Seduced by My Neighbor

2018
×
★★★
Edit this entry