Nikolas has logged 32 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
Read the review Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry