• The Half of It

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Wednesday

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • ME 3.769

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Banana Split

    ★★★★½

  • Maniac

  • Her Smell

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★★

  • Bad Reputation

    ★★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Lizzie

  • Summer of 84

    ★½

  • Christmas Inheritance

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • I, Tonya

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Lady Bird

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Landline

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: San Junipero

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Barry

  • Moonlight

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • The Handmaiden

  • Ali Wong: Baby Cobra

  • Lemonade

  • Miss Stevens

    ★★★★½

  • Tickled

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Circle

  • Green Room

  • Carol

  • Trainwreck

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

  • The Witch

    ★★★★½

  • Knock Knock

  • Black Mirror: White Christmas

  • Dumb and Dumber To

  • John Wick

    ★★★★½

  • Tusk

  • The Giver

  • The One I Love

    ★★★½

  • Unfriended

  • It Follows

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • Godzilla

  • Frank

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • Frozen

  • Carrie