Taylor has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry