• Diabolik

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

  • Chaos Walking

    ★★

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Godmothered

    ★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • A Royal Christmas Engagement

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • One Royal Holiday

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Christmas on Ice

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Stardust

    ★★★

  • Home

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Predators

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Don't Tell a Soul

  • The World to Come

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Work It

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★½