Pond has logged 44 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dude

Dude

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sin City

Sin City

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paradox

Paradox

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Movie Star

The Last Movie Star

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Orbiter 9

Orbiter 9

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eden

Eden

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry