• Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Smiley Face Killers

    ½

  • The Empty Man

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Fantasy Island

  • Scenes from My Life

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • I'll say it first

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ½