Matt T has logged 544 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Head Over Heels

Head Over Heels

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Picture a Scientist

Picture a Scientist

2020
×
Read the review Edit this entry