• No Time to Die

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★

  • Ray - TV Series

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Sherni

    ★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Dating & New York

    ★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★

  • Last Film Show

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Djinn

    ★★

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • We Broke Up

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Searching for Sheela

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Ajeeb Daastaans

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Jockey

    ★★★★

  • Fire in the Mountains

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Land

    ★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★½

  • Eight for Silver

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★½

  • How It Ends

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Locked Down