• All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★

  • Malik

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • C U Soon

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Tax Collector

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Making of Not Alone in Here

    ★★★½

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Capone

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½