Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amistad

Amistad

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★★
Edit this entry  
07
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Edit this entry  
07
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry