premoh has logged 356 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Edit this entry  
21
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry