• Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • The Faculty

    ★★★★

  • Piranha 3DD

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • The Lawnmower Man

    ★★★

  • Frankenhooker

    ★★★★½

  • My Bloody Valentine

    ★★★★½

  • Leprechaun 3

    ★★★

  • Wishmaster 2: Evil Never Dies

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Lake Placid

    ★★★★★

  • Wishmaster

    ★★★★

  • Brotherhood of the Wolf

    ★★★

  • The Wolfman

    ★★★★

  • Pumpkinhead

    ★★★★½