• The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Summerland

    ★★½

  • Irresistible

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ★½

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Suki

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Twisted Pair

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½