Paul has logged 301 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Skins

Skins

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Detention

Deadly Detention

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Sleep

The Black Sleep

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry