• Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Barbie in the Nutcracker

    ★★★★½

  • Jurassic Park III

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Shrek

    ★★★★★

  • Spy Kids

    ½

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

    ★★★½

  • X-Men

    ★★★½

  • Chicken Run

    ★★★★

  • Mission: Impossible II

  • Final Destination

  • The Tigger Movie

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Stuart Little

    ★★★½

  • The World Is Not Enough

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★½

  • Notting Hill

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★½

  • A Bug's Life

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • Deep Impact

    ★★★★

  • Tomorrow Never Dies

    ★★★½

  • Geri's Game

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Air Force One

    ★★★★

  • George of the Jungle

    ★★

  • Men in Black

    ★★★★

  • Batman & Robin

    ½

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★½

  • Matilda

    ★★★★

  • Independence Day

    ★★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★½

  • Happy Gilmore

    ★★★

  • Jumanji

    ★★★★

  • GoldenEye

    ★★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Batman Forever

  • A Goofy Movie

    ★★★½

  • Miracle on 34th Street

    ★★★★½

  • The Santa Clause

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • The Little Rascals

    ★★★

  • The Mask

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★

  • A Few Good Men

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★

  • Batman Returns

    ★½

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Rocky V

    ★★

  • Home Alone

    ★★★★½

  • Ghost

    ★★★★