• Night at the Museum

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • Monster House

    ★★½

  • Superman Returns

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½

  • X-Men: The Last Stand

    ★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★★

  • United 93

    ★★★★★

  • Over the Hedge

    ★★★★

  • Cars

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★½

  • Doctor Who: The Christmas Invasion

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen 2

    ★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★★

  • Kronk's New Groove

    ★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Chicken Little

    ★★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★½

  • LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Madagascar

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • Robots

    ★★½

  • The Magic Roundabout

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★★★

  • Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

    ★★★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Among Us

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • The Passion of the Christ

  • Two Cars, One Night

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Haunted Mansion

    ★★

  • The Cat in the Hat

  • Elf

    ★★★★½

  • School of Rock

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★

  • Spy Kids 3-D: Game Over

    ½

  • Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

    ★★½

  • Terminator 3: Rise of the Machines

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Hulk

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Bruce Almighty

    ★★★½

  • X2

    ★★★★

  • Piglet's Big Movie

    ★★★★★

  • Johnny English

    ★★★

  • Kangaroo Jack

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • Die Another Day

    ★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Men in Black II

    ★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Spider-Man

    ★★★½

  • Panic Room

    ★★★★½

  • Ice Age

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★