Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Commando

Commando

1985
×
Read prior review Edit this entry  
02
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Commando

Commando

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
Edit this entry  
01
Gattaca

Gattaca

1997
×
Edit this entry  
01
Junior

Junior

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
25
Tempting Fate

Tempting Fate

2019
×
Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
24
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
Edit this entry  
21
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
Edit this entry  
18
Machete

Machete

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
JoJo's Bizarre Adventure: Part 5 — Golden Wind

JoJo's Bizarre Adventure: Part 5 — Golden Wind

2018
×
Edit this entry  
18
JoJo's Bizarre Adventure: Part 4 — Diamond is Unbreakable

JoJo's Bizarre Adventure: Part 4 — Diamond is Unbreakable

2016
×
Edit this entry  
18
JoJo’s Bizarre Adventure: Part 3 — Stardust Crusaders

JoJo’s Bizarre Adventure: Part 3 — Stardust Crusaders

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
JoJo's Bizarre Adventure: Part 1 — Phantom Blood

JoJo's Bizarre Adventure: Part 1 — Phantom Blood

2012
×
Edit this entry  
18
JoJo's Bizarre Adventure: Part 2 — Battle Tendency

JoJo's Bizarre Adventure: Part 2 — Battle Tendency

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Edit this entry  
17
Wake Up

Wake Up

2020
×
Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
Edit this entry  
15
Gandhi

Gandhi

1982
×
Edit this entry  
14
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
Edit this entry  
14
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
11
Taken

Taken

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Crank

Crank

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Snowden

Snowden

2016
×
Edit this entry  
10
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
Edit this entry  
09
Lissi and the Wild Emperor

Lissi and the Wild Emperor

2007
×
Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
08
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
Edit this entry  
08
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
King of New York

King of New York

1990
×
Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Amos & Andrew

Amos & Andrew

1993
×
Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
While at War

While at War

2019
×
Edit this entry