Tyler has logged 703 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
Read prior review Edit this entry  
23
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read prior review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read prior review Edit this entry  
20
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
16
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
14
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
Read prior review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read prior review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read prior review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry