pripripri has logged 146 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Motocrossed

Motocrossed

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Price of Everything

The Price of Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill Cunningham New York

Bill Cunningham New York

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Losers

Beautiful Losers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
You Wish!

You Wish!

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry