• Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Chef Flynn

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Price of Everything

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Coco

  • Creep 2

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★

  • The Emoji Movie

  • Snowy Bing Bongs Across the North Star Combat Zone

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • #TAKEMEANYWHERE

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • The Boy Downstairs

    ★★½

  • Double King

    ★★★★

  • Flower

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Incredible Jessica James

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Landline

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★

  • Lightningface

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • Sausage Party

  • Hush

  • Miss Stevens

    ★★★½

  • Zootopia

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Yoga Hosers

  • Love Is the Message, the Message Is Death

    ★★★★★

  • Maggie's Plan

    ★★½

  • 3 Generations

    ★★½

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Weepah Way For Now

    ★★★★

  • Inside Out

  • Carol

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • The DUFF

  • Field Niggas

    ★★★★½

  • Meru

  • The Wolfpack

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Paddington

  • Men, Women & Children

    ★★

  • Iris

  • Tusk

  • The Theory of Everything

    ★★★★