• Bo Burnham: Inside

  • Moxie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Rhubarb

  • New York New York

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Native Son

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Lippy

    ½

  • mid90s

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • Skin

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½