• Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Olivia Rodrigo: A Short Film

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Long Toast

  • The Call

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I Told Sunset About You

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Perfume Imaginary Museum “Time Warp”

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Reframe THEATER EXPERIENCE with you

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Goedam

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Return to Toyama

    ★★★

  • DONG TENG TOWN

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Eyes on Me: The Movie

    ★★★★½

  • Super Generic

    ★★★½

  • One Cut of the Dead - Mission: Remote

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • GEEK BEEF BEAT

    ★★★★

  • Tailwind

    ★★★

  • Terrarium Locker Room

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Loop

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Start-Up

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • No One Is Crazy in This Town

    ★★★★

  • Beats Per Mizu

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Love for Sale 2

    ★★★