paramitha has logged 34 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
PK

PK

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★
Edit this entry  
11
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Edit this entry