• Drive My Car

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

    ★★★★

  • You're Adorable

    ★★★

  • In Due Time

    ★★★

  • Way Upstate

    ★★★★

  • The Messenger

    ★★★★

  • Rah-Rah Riley

    ★★★½

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • Moxie

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Citadel

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Tripping with Nils Frahm

  • Sam Morril - Up on the Roof

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★

  • Diddly Squat

    ★★★★½

  • Our Midnight

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hear Me Sometimes

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Humongous!

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • Exit Strategy #5

    ★★½

  • There Are Not Thirty-Six Ways of Showing a Man Getting on a Horse

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Holler

    ★★★

  • In My Room

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★

  • Gramercy

    ★★★★

  • i ran from it and was still in it

    ★★★

  • The Chicken

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Nobody Owns the Sea

    ★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★½

  • 8:46

  • Alejandro & Miguel

    ★★★½

  • Lily Chan & The Doom Girls

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • s01e03

    ★★★½

  • Blood Runs Out

    ★★★½

  • (You'll Make It In) Florida

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • I've Been Afraid

    ★★★

  • Correspondence

    ★★★

  • West

    ★★★½

  • Hysterical Girl

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Rabbit Hunters

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Apples

    ★★★½