Sort by

Grant has logged 25 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Discontinuity

Discontinuity

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Blue Gate Crossing

Blue Gate Crossing

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Poet and Singer

The Poet and Singer

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lake Michigan Monster

Lake Michigan Monster

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Los Reyes

Los Reyes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hidden City

The Hidden City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★
Edit this entry  
05
Inquiring Nuns

Inquiring Nuns

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry