PRY has logged 455 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman

Batman

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
Read prior review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hornet

Hornet

2018
×
Edit this entry  
20
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hornet

Hornet

2018
×
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
17
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Edit this entry  
15
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
Edit this entry  
11
Pooka!

Pooka!

2018
×
Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
Edit this entry  
02
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Edit this entry  
29
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
Edit this entry  
29
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
Edit this entry