pseudonymfilm has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cabaret

Cabaret

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White God

White God

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry