• The Dig

  • Death to 2020

  • Leyla Everlasting

    ½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

  • The Way We Are

  • Little Women

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

  • Judy

  • Marriage Story

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Les Misérables

  • Avengers: Endgame

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Us

  • Who You Think I Am

  • The Golden Glove

  • Alita: Battle Angel

  • The Souvenir

  • The Farewell

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

  • Green Book

  • Halloween

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Capernaum

  • BlacKkKlansman

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Shoplifters

  • Climax

  • Ash Is Purest White

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Everybody Knows

  • Avengers: Infinity War

  • Wild Wild Country

  • Ready Player One